טיפולי הריון

P1090238

ליווי הריון ולידה

תקופת ההריון יכולה להיות התקופה המופלאה ביותר של אשה עם גופה, זמן של חיבור עמוק, זמן של שמחה ואושר בגוף היפה, המתעגל, המייצר חיים חדשים בתוכו, זמן של מציאת כוחות גוף ונפש גדולים, ואפילו זמן של ריפוי עמוק.
עם זאת, זו אינה המציאות כמעט ברוב המקרים –
תקופת ההריון יכולה להיות רצופת אתגרים, פיזיים ונפשיים, רצופת מכאובים, חולשה, הצפה הורמונלית הגורמת לעצבנות, מצבי רוח, דיכאון, וחוסר איזון כללי.

איך ניתן לעזור?

מילת המפתח היא תמיכה: יצירת סביבה תומכת, תזונה תומכת, תנועה תומכת ומגע תומך.
אנחנו חיים בתקופה ובתרבות שלא תומכות בקצב המיוחד של תקופת ההריון, במצב הרגיש והרגשי כל כך, לחצים ופחדים יכולים לערער את התקופה המופלאה הזו, ולהשפיע לא רק על תקופת ההריון כי אם על הלידה עצמה.
טיפול זן שיאצו הוא טיפול עדין ובטוח ממש מתחילת ההריון ועד סופו, ויכול ללוות אותך, לשמור עלייך, לחזק ולתמוך.
בנוסף, עבודה עדינה דרך תנועה ונשימה, תעזור לך לשמור על הגמישות, התנועתיות והחיוניות שלך, תתמוך במצב ההורמונלי ובמערכת העצבים ותאפשר לך להיות רגועה ושלווה ולמצוא את המקצב הנכון לתקופה המיוחדת הזו. ליווי של מגע תומך ותנועתיות מודעת יתמוך גם בהתפתחות של העובר ובקשר המתהווה ביניכם.

טיפול שיאצו לאחר לידה

לאורך כל תקופת ההריון מתרחשים בגוף שינויים גדולים – רצועות נמתחות, איברים פנימיים זזים ממקומם לפנות מקום לעובר הגדל. שינויים אלה מגיעים לשיא בלידה – הגוף עובר תהליך דרמתי ביותר בזמן הלידה, וכאשר מדובר בלידות קשות, ארוכות, לידות מכשירניות או ניתוח קיסרי – מדובר בתהליך דרמתי עוד יותר ובדרך כלל גם טראומתי.
לכן, מומלץ לכל אשה, גם מי שעברה לידה רגילה וקלה – לקבל מספר טיפולים כבר בשבועות הראשונים לאחר הלידה. מלבד הקלה על הגוף הכאוב לאחר לידה, הטיפול יעזור לגוף להחזיר את האלסטיות לרצועות, יעזור לאיברים למצוא שוב את מקומם ונשימתם הטבעית, ויעזור לך לעבד בעדינות וברגישות את חוויית הלידה.
ואולי הכי חשוב, לאחר הלידה, כשאת אוחזת גור קטנטן שתלוי בך כל כולו, ואת שלו ובשבילו 24 שעות ביממה, חשוב לזכור שאת בתקופת החלמה.. טיפול שיאצו לאחר לידה, הוא זמן עבורך, לטפל בעצמך, לאפשר לעצמך להחלים, להגיע, להיות מחוברת לחוויה שעברת, ולמקום שאת נמצאת בו עכשיו. זהו הדבר החשוב ביותר עבור החיבור הראשוני המתהווה באותם שבועות ראשונים בינך לבין תינוקך.

זירוז לידה