עליי

במשך קרוב ל-20 שנה אני לומדת, חוקרת ומתרגלת אמנויות תנועה ומלאת פליאה מחוכמת הגוף..
התחלתי לתרגל טאי צ'י כשהייתי בת 18 – זו הייתה התאהבות עמוקה ומלאת השראה שנמשכה יותר מ-10 שנים. לימדתי צ'י קונג וטאי צ'י מספר שנים ואז נסעתי לסין למסע אישי, לטרוף את קלפי חיי מחדש..
המסע שלי הוביל אותי בסופו של דבר לבחור בשתי אהבות גדולות אותן אני משלבת בחיי ומקווה לגדול ולהזדקן איתן יחד עוד שנים ארוכות: אמנות הטיפול במגע, ואמנות הריקוד הפנימי- אותו ריקוד שקיים בכל אחד מאיתנו לו רק ניתן לו את האפשרות, אותו ריקוד שהוא מקור החיוניות, השמחה והריפוי שלנו. 

1612אני בוגרת ביה"ס 'מגע' ללימודי זן שיאצו בירושלים, ביה"ס ייחודי שחרט על דגלו מחויבות עמוקה לאמנות המגע היפנית – זן שיאצו, ולמקצוע המטפל – כבחירה אישית בעלת אחריות עמוקה. ב'מגע' למדתי  שלוש שנות לימוד והוסמכתי כמטפלת בכירה.
כיום אני מלמדת אנטומיה חווייתית כחלק מתוכנית ההכשרה בבית הספר.

אני מוסמכת כמורה לתנועה סומטית (SME) מטעם ביה"ס ל-®Body Mind Centering בארה"ב, שיטה לאינטגרציה גופנית וארגון מחדש של דפוסים תנועתיים והתנהגותיים, אותה אני משלבת גם בטיפולי השיאצו.

יותר מכל אני מתרגשת מהאפשרות שלנו כבני אדם, לגעת אחד בשני, גוף נוגע בגוף, נפש נוגעת בנפש – כמקור הריפוי המשמעותי ביותר, אם לא היחיד.
הגוף הוא בשבילי מורה הדרך האמין והרגיש ביותר בדרך אל עצמנו..
הגוף שלנו טומן בחובו (גם אם אנחנו שכחנו) את הילד שהיינו – שמגיב אל העולם דרך החושים, דרך הצורך בהנאה, תמיכה, מגע ותנועה –  ושאי אפשר לרמות אותו..
הגוף שלנו הוא מקור כוח לבחור בחירה אמיתית בסיפור חיינו.

התהליך הטיפולי הוא מבחינתי ניהול של מערכת יחסים: מערכת היחסים של המטופל או המטופלת עם עצמם, עם גופם, עם הסימפטום או הכאב שאתו הם מתמודדים, ומערכת היחסים בין מטפל למטופל. ככל שמערכות היחסים הללו מעמיקות ומתבהרות כך מתאפשר גם שינוי, ריפוי ולבסוף – פרידה :)

אשמח ללוותכם על הדרך שלכם.