מתי כדאי לפנות לטיפול שיאצו?

אבחנת בטן בטיפול שיאצו

בשיאצו אנו קודם כל מטפלים באדם – ולא במחלה. כאב ראש של אדם אחד אינו דומה לכאב ראש של אדם אחר.

אצל כל אדם ישנן נסיבות אישיות להתפתחות כאב או מחלה. טיפול שיאצו מתייחס לכל הרבדים בחיי המטופל כדי לאפשר שינוי. שורש הכאב או החולשה נמצא פעמים רבות במקום אחר מאשר הסימפטום שהביא אותנו לטיפול.

בעיות שלד: פריצות דיסק, כאבי גב וצוואר, כאבי מפרקים, שיקום לאחר טראומה (תאונה, פציעה)

מרבית בעיות השלד נובעות משימוש לא נכון בגוף, מדפוסי תנועה ויציבה המייצרים עומס על מקום אחד, או מחוסר תנועה כללי (כגון שעות ישיבה ונהיגה ממושכות וחוסר בפעילות גופנית). ניתן להקל באופן משמעותי ואף להפרד מהכאב לתמיד על ידי טיפולי שיאצו משולבים בהמלצות תנועה מותאמות אישית וארגון מחדש של דפוסים גופניים. טיפול שיאצו מומלץ לתמיכה בשיקום אחרי פציעה, תאונה או ניתוח.

מחלות וכאבים כרוניים:

כאבי ראש ומיגרנות, סחרחורות, בעיות שינה, כאבי מחזור (PMS) ובעיות הורמונליות שונות, סימפטומים של גיל המעבר, מעי רגיז, עצירות כרונית, עייפות כרונית ועוד, נובעים, על פי הראייה הסינית מחוסר איזון אנרגטי שמקורו בכל האספקטים של חיינו – מאופי התזונה שלנו ועד אופי מערכות היחסים שלנו, ייתכן חוסר איזון עמוק ורב שנים או חוסר איזון מקומי וקצר טווח. טיפול שיאצו מתחיל בתשאול מקיף ואבחנת בטן ובונה תהליך טיפולי שמטרתו להחזיר את הגוף לאיזון בשילוב המלצות רלוונטיות לשינויים בתזונה ואורח החיים.

מתח, לחץ נפשי, משברים והתמודדויות רגשיות:

אנחנו חיים בסביבה רוויית מתחים. "סטרס" (דחק) משפיע על מערכת העצבים וסטרס מתמשך יכול לפגוע בכל מערכות הגוף. סטרס גורם לכיווץ שרירי קבוע ומתמשך ומונע את פעילותן התקינה של מערכות פנימיות שפועלות רק בזמן רגיעה ומנוחה. טיפול שיאצו מכניס לפעולה את מערכת העצבים הפארה-סימפטטית  והוא אחד הטיפולים היעילים ביותר לאיזון מחדש ותמיכה במצבי סטרס.

שיאצו כטיפול רגשי:

לב לבו של טיפול שיאצו הוא הקשר המכיל והתומך בין מטפל ומטופל שנוגע ברבדים העמוקים ביותר בהיותו לא מילולי, ומאפשר לחוות ולעבד רגשות באופן גופני ולמצוא בגוף מקור של חיבור, בהירות וריפוי.